Opinie rodziców

OPINIE RODZICÓW

O NASZEJ SZKOLE

“Z przyjemnością mogę napisać, że SSP1 STO w Zielonej Górze jest wyjątkową szkołą mieszczącą się w niedużym budynku, w przyjaznym, bezpiecznym klimacie tworzonym przez grono pedagogiczne, co pozwala na wytworzenie atmosfery ,,drugiego domu’’. Moje dziecko dobrze się tu czuje, ponieważ traktowane jest w sposób troskliwy, zawsze podmiotowo, dzięki temu czuje, że jego potrzeby są właściwe rozpoznawane. Rodzice są częścią szkoły oraz uczestniczą w jej życiu zapraszani do różnorodnych przedsięwzięć. Panuje tu rodzinna atmosfera. Nauczyciele mają dobry kontakt z uczniami, po przez indywidualne podejście do każdego, dzięki małej liczbie uczniów w klasach, ale również dzięki zaangażowaniu każdego nauczyciela z osobna.
Mój syn Marcel często podkreśla jak dobrze się czuje w szkole i chętnie do niej przychodzi. Było wiele sytuacji kiedy mówił: „Mamo odbierz mnie później, jeszcze nie teraz, przyjedź po mnie jak będą szkołę zamykać”. Mój młodszy syn Bruno, który we wrześniu 2018r. dopiero będzie rozpoczynać swoją przygodę ze szkołą, już teraz dopytuje: „Czy też będę chodził do tej samej fajnej szkoły, co Marcel”? Odpowiadam: „Tak, tak, już nie długo zostało jeszcze tylko parę miesięcy”.
Polecam wszystkim gorąco.

Natalia Popławska mama Marcela z klasy IVA

 

“Sam fakt, że przenieśliśmy Michałka z innej szkoły podstawowej do SSP nr 1 przy ul Władysława IV świadczy o dużym zaufaniu do pedagogów naszej szkoły. Jesteśmy bardzo zadowoleni z zamiany i “spadł nam kamień z serca”. Nie można nawet porównywać poziomu obu szkół, bo takowego w poprzedniej szkole nie było. Nic się samo nie wydarzy, bo potrzeba pracy nad i z uczniem i tak tu w SSP1 jest.”

Edyta i Ryszard Rokiccy

 

“Wybierając szkołę dla naszego starszego syna kierowaliśmy się kilkoma aspektami. Ważny dla nas był czas, który nauczyciele mogą poświęcić dzieciom, bezpośredni i prosty kontakt z wychowawcami, organizacja czasu pracy świetlicy oraz zajęcia dodatkowe. W tej szkole zaoferowano nam dokładnie to, czego szukaliśmy, a nawet jeszcze więcej! Syn bardzo lubi chodzić do szkoły, często prosi nas, żebyśmy odebrali go później. Odpowiednio dobrana ilość dzieci w klasie powoduje, że wychowawca ma czas na indywidualną pracę z uczniami. Nasze obawy o zbyt kameralny charakter szkoły były bezpodstawne, ponieważ kładziony jest duży nacisk na pracę i zabawę w grupach, empatię i koleżeństwo. Częste atrakcje związane z przerabianym programem, wizyty ciekawych osób, wyjścia i wyjazdy uczą samodzielności i dzielności. Po powrocie ze szkoły mamy czas na realizację innych zainteresowań, ponieważ praktycznie wszystkie zadania domowe odrabiane są przez dzieci samodzielnie w szkole i dopiero po ich sprawdzeniu przez nauczycieli dzieci mają czas na zabawę w świetlicy. Dodatkowo tylko w tej szkole spotkaliśmy się z białymi szkołami, czyli szkolnymi wyjazdami na narty. Młodszy syn, który ma zacząć naukę jeszcze w tym roku, nie może się doczekać. I my też!”

Maciej Lutowski

 

“Szkoła naszego Syna, a w najbliższej przyszłości szkoła i naszej Córki jest bezpieczna i przyjazna zarówno dla dziecka jak i nas rodziców. Jaś chętnie chodzi do szkoły i uczy się. Jest problem,
kiedy musimy Go zatrzymać w domu np. z powodu choroby lub innego zdarzenia losowego, gdyż wyrywa się do szkoły……(dziwne prawda?:)). W klasie Syna rodzice znają się osobiście (wszyscy mają telefony do siebie), dzieci odwiedzają się wzajemnie nawet na tak zwane nocki. Na uwagę zasługują wyjazdy szkolne (biała i zielona szkoła). Po ,,białej” młody lat niespełna 9 wymiata na czarnej trasie lub tzw. hopkach…..Skarbem szkoły jest p. Agata -wychowawczyni Syna – autorytet i serce dla dzieciaków!”

Lidia i Piotr Bochańscy

 

“Długo zastanawialiśmy się nad wyborem szkoły dla naszych Synów. Gdy trafiliśmy na drzwi otwarte do Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 wiedzieliśmy że to jest miejsce, którego szukamy.
Małe klasy, cudowni Nauczyciele, którzy na pierwszym miejscu zawsze widzą dobro Ucznia i Jego emocje oraz kładą nacisk na pozytywne strony i osiągnięcia każdego z nich, a nie koncentrują się na negatywach i niedociągnięciach. Każdy Uczeń traktowany jest indywidualnie, doceniane są każde Jego osiągnięcia. Po lekcjach świetlica szkolna, z której bardzo ciężko wyciągnąć Dzieci do domu- tak super się wspólnie bawią – wszyscy razem od najmłodszych do najstarszych. Zadania domowe z dużym umiarem- bo Nauczyciele wychodzą z założenia, że Dzieci muszą mieć po szkole czas na odpoczynek i zabawę. W żaden sposób nie odbija się to na poziomie nauczania- szkoła od wielu lat ma wysokie miejsca w testach końcowych,prawie całe klasy uczestniczą w różnorodnych konkursach i osiągają tam wysokie wyniki. W szkole często się coś dzieje: jest dużo wycieczek, ciekawych spotkań. Co roku super wyjazdy na białe i zielone szkoły: zimą dzieci uczą się jazdy na nartach, a latem wędrują i odwiedzają ciekawe miejsca. Jesteśmy pewni, że wybraliśmy najlepszą szkolę dla naszych Synów, a dowodem na to jest Ich uśmiech, gdy o niej opowiadają.”

Olga i Frederiek Leroy

 

 

“Długo zastanawialiśmy się nad wyborem szkoły podstawowej dla naszej córki. Był to rok, w którym 6-latki obowiązkowo rozpoczynały edukację szkolna, tym bardziej szukaliśmy bezpiecznej i przyjaznej szkoły dla naszej sześciolatki. Okazało się, że taka istnieje w Zielonej Górze i to od 30 lat:-) Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru. Szkoła kameralna i przyjazna, a nauka na wysokim poziomie staje się przyjemnością. Polecam SSP nr 1 w Zielonej Górze wszystkim dzieciom, które chcą z łatwością rozpoczynać kolejne etapy edukacji w późniejszych latach.”

Edyta Brzezińska

 

“Szkoła jest przyjemnością dla córki, jest relaksem także dla mnie. Dziecko dostaje wszystko czego mu potrzeba, a praca w domu z rodzicami to już tylko nasza wolna wola. Grono pedagogiczne ma wyjątkowe podejście w sposobie przekazywania wiedzy – w tym o życiu w ogóle i w wychowywaniu na szczęśliwego, mądrego i świadomego własnej wartości człowieka.”

Wiola Polonis

 

„Lepszego wyboru nie mogliśmy dokonać. Szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, wspaniali pedagodzy. Dziecko przychodzi szczęśliwe.”

Mama Juli

 

“Mój syn chodził do tej szkoły. Był jednym z jej pierwszych uczniów. Teraz uczęszczają (i sobie bardzo chwalą) dwaj moi wnukowie. Szkoła ta cały czas ma wielki potencjał. Rozwija się.
Polecam rodzicom pod rozwagę. Tu nudzić się nie można.”

Krystyna Berezowska

 

“Szkołę Społeczną nr 1 w Zielonej Górze polecili nam Znajomi i od pierwszego dnia nauki wiedziałam, że to były najlepiej zainwestowane pieniądze w rozwój naszej Córci. Poczucie
bezpieczeństwa, przyjazna atmosfera, profesjonalne grono nauczycielskie, a przede wszystkim indywidualne traktowanie każdego ucznia, są bezcenne w obecnych czasach!”

Maria Domagała